rodinný erb, založení erbu, hledání, registrace erbů DWR, spolek Herold, církevní heraldika,
znalecký posudek, kompletní erbová plastika, rodokmen, vývod, výklad příjmení, porada

Mikuláš Krejčík z Radimovic

heraldik MdH a akademický malíř
Práce od roku 1990 v oblasti heraldiky
TÁTO STRANA JE POUZE HISTORICKÝ CHARAKTER!

english deutsch český

Proč byste neměli mít něco,
co už mnoho jiných, vážených rodin vlastní?


Pomysleli jste už někdy na to, že byste mohli odkázat Vašim dětem (kromě materiálních hodnot), také tradici Vaší rodiny? Je Vám známa informace, že založíte-li rodinný erb, přispíváte k sebevědomí Vaší rodiny pro další generace?

Jako heraldik a také heraldický odborný autor, uznávaný v odborných kruzích, Vám pomohu při pátrání po starém, tradicí dochovaném, rodinném erbu. Pokud starý erb nebude nalezen, pak Vám mohu navrhnout podle Vašich údajů o předcích po otci a etymologie (výklad) vašého příjemni, nový rodinný erb. Chtěli byste se přiřadit k váženým rodinám v naší zemi, které vlastní rodinný erb? Vždy tak vzniká jedinečný kulturní i rodinný majetek! Využijte příležitost a obraťte se na mne.1. Nové provedení rodinného erbu

Obdržíte následující: dva barevné rozdílné návrhy (viz příklad 1 a příklad 2) s přesným odůvodněním volby použitých emblémů, výklad symbolů a přesný popis erbu (blasonování slovní popisování znaků podle heraldických pravidel a názvosloví). Po Vašem výběru následuje barvené representativní vyhotovení erbu (viz 3a - níže). V případě, že byste se rozhodli pro jinou variantu dokončení Vašeho erbu, přičítá se její cena k základnímu honoráři. Také dostanete černo-bílé provedení erbu (bez barevným šrafováním viz 4a - níže) např. pro erbovní list a registraci u evidence erbů.

Kč 22.260


2. Nové provedení rodinného erbu v luxusním stylu

Obdržíte moji práci uvedenou v bodě 1, ale s následujícími změnami: pět návrhů erbu (místo dvou návrhů). Reprezentativní vyhotovení erbu je v provedeno na pravém pergamenu s listovým kovem dle bodu 3e (místo bodu 3a, viz příklad ),a od Váš vybrano heslo erbu bude vyhotoveno graficky dle bodu 5a. Mimo to obdržíte barevné provedení erbu podle bodu 3a na bílém kartonu (namísto "slonové kůže"). Toto barevné provedení (Layout) může sloužit jako barevná předloha pro tisk, např. pro vizitky, dopisní papír atd. Dostanete je také v digitální podobě na CD-ROM.

Kč 55.860


3. Barevné provedení již existujícího rodinného erbu

(Dovoluji si poukázat na to, že nejsem amatérský heraldický kreslíř, ale profesionální heraldik. Cítím se zavázán Vám poradit, když naleznu heraldické chyby.) Každý erb je ruční práce, tzn. neužívám barevné předtisky nebo šablony. Honorář se vztahuje na kompletní erb, skládající se ze štítu, přilbice, pokrývky přilbice a klenotu přilbice. K vybarvení jsou použity temperové barvy v sytých odstínech, konturovány černou tuší. Použití zlata a stříbra je v různých provedeních možné (viz 3a – 3e). Formát A4, u pravého pergamenu (který je nalepen na 4 mm silném nekyselinovém speciálním kartonu) je možné v malých odchylkách měnit. Příjmení pod, vedle nebo nad erbem. Můžete volit z těchto provedení:

- 3a na „slonové kůži“ 1

zlato/stříbro = žlutá/bílá

  Kč 9.800

- 3b na „slonové kůži“ 1

zlato/stříbro = bronz

Kč 10.920

- 3c na pravém pergamenu 2

zlato/stříbro = žlutá/bílá

Kč 16.660

- 3d na pravém pergamenu 2

zlato/stříbro = bronz

Kc 17.500

- 3e na pravém pergamenu 2

zlato/stríbro = zlato (23 karátu )
nebo plátky hliníku 3

Kč 19.460

Poznámky: 1 „Slonová kůže“ je karton podobně zbarvený jako pergamen. 2 Pravý pergamen je výroben z kůže telete. 3 Stříbro oxiduje proto plátky hliníku.

4. Černo-bílé provedení existujícího rodinného erbu

(Objednávka dle bodu 4 je možná současně jen s objednávkou podle bodu 3)

Zde obdržíte reprodukce provedení na bílém kartonu způsobilé k výrobě štočku pro tisk nebo jako předlohu pro rytí nebo vybroušení do skla, drahokamů, příborů atd.

- 4a provedení bez šrafování (viz příklad)

Kč 5.040

- 4b provedení barevného šrafování ke
zvýraznění heraldických barev (viz příklad)

Kč 5.4605. Heslo erbu na pásmo pod štítem

(Objednávka dle bodu 5 je možná současně jen s objednávkou podle bodu 3)

Obdržíte Váš vybráno heslo erbu na (bílém nebo barevném) pásmo v latinské velkými písmeny. Pásmo je umístěn pod štítem. K vybarvení jsou použity temperové barvy v sytých odstínech, konturovány černou tuší. Písmena jsou vykresleny černou tuší na banner. Při přehrávání písma jsou na výběr tři možnosti.

- 5a Písmena jsou vykresleny černou barvou na pásmo (viz příklad) .

Kč 1.680

- 5b Písmena jsou barevně malované a potažené obrys
černou tuší na pásmo (viz příklad).

Kč 2.380

- 5c Písmena jsou vyráběny s listovým kovem individuálně
a s obrysem černou tuší aplikováno na pásmo (viz příklad)

Kč 4.2006. Další heraldické práce

Další heraldické práce např. heraldické exlibris, erby s štítonoší, heraldické posudky, heraldické informace atd. – na dotazu!

Po domluvě je také možná individuální platba na splátka.

Jestliže máte zájem o zadání heraldické objednávky, můžete s udáním Vaší adresy mne požádat o materiál pro osobní objednávku.

Nejsem plátcem DPH.

Poslední aktualizace dne 14.12.2017

Tato stránka byla stažena za 0.0045 vteřiny.