rodinný erb, založení erbu, hledání, registrace erbů DWR, spolek Herold, církevní heraldika,
znalecký posudek, kompletní erbová plastika, rodokmen, vývod, výklad příjmení, porada

Mikuláš Krejčík z Radimovic

heraldik MdH a akademický malíř
Práce od roku 1990 v oblasti heraldiky
TÁTO STRANA JE POUZE HISTORICKÝ CHARAKTER!

english deutsch český

Zde jsou zajímavé odkazy k heraldice. Tento seznam se stále bude doplňovat. Proto je dobře se často podívat na tuto stránku.

Na internetu je velká informativní rozmanitost k heraldické tématice. Také okruh provozovatelů webových stránek je rozmanitý.

Odborné heraldické spolky zde mají své internetové prezentace a nabízí často dobré informace.

Portály pro heraldiku a genealogii mohou být velice informativní. U některých provozovatelů máte dojem, že provozují své stránky jen ve svém vlastním zájmu. Tyto stránky mají u Googlu vyšši zhodnocení (PageRank). To je pro některé provozovatele hlavní důvod pro existenci stránky. V případě, kdy žádá seriózní heraldik o uvedení odkazu na jeho stránkách, potom tyto portály konfrontují heraldika vysokými finančními nároky. Takové jednání je ve skutečnosti vhodné pro "kovářství erbů" (obchodníky s erby), které motivuje jedině chamtivost k penězům a kteří nemají ohled na heraldické zásady. Peníze pro takové "reklamní prostředky" dostanou tyto firmy prostřednictvím navyšujících se pohledávek "honorářů" od svých oklamaných zákazníků. Některé portály více slouží jako prostředek k dosažení peněz a podporují ve skutečnosti moderní erbovní podvod. Je ale třeba zdůraznit, že existují různé erbovní portály, které od heraldiků nežádají peníze pro připojení odkazů a které podporují opravdu dobrou heraldiku a slouží dobře veřejnosti.

Profesionální heraldici také žádají pozornost náštěvníků na internetu, přičemž jsou mezi heraldiky různé kvaltitativní rozdíly. Jsou tací, kteří jsou ve skutečnosti břídilové, v milulosti vytvořili rodinný erb pro veřenou osobu pří čemž vyšla najevo nezkušenost a neznalost těchto lidí. Tací "heraldici" nabízí často velký počet nabídek jako jsou rytířské hry, rytířská brnění a podobně. Podle druhů nabídek je jasné, že takové osoby jsou živnostníci. Seriózní heraldik nabízí jenom díla která jsou opravdu produktem jeho osobní práce a v žádném případě neobchoduje s produkty a službami třetích osob. Je k smíchu, že takové osoby jsou ve Wikipedii skutečně zapsáni jako heraldici. Domnívame se, že sami takové osoby napsaly článek do Wikipedie, nebo zde hrála určitou roli obecná heraldická nevědomnost autora.

Potom jsou ještě komerční podnikatelé, kteří se objevují pod rouškou vědecké instituce. Používají např. také v názvu firmy globální pojmy, které mají souvislost s návazností země nebo Evropy. Na veřejnosti to má zřejmě působit dojmem oficiáního zařízení. Kvalita takových "kovářství erbů" (obchodníky s erby) je velice rozmanitá. Zásadní jsou ale navyšuíci se finanční pohledávky, kdy jejich zákaznící musí nahradit náklady pro "heraldika", který vytvoří erb. K tomu ještě přibudou náklady na administrativu živnostníků a potom požadují živnostníci také svůj získ.

K tomu patří ještě osoby, které mají heraldiku jako svého koníčka a provozují své heraldické stránky. Obsah a kvalita jednotlivých stránek je velice různá.

Proto nehraje při výběru následujících stránek faktor kvantity, ale kvality. Další zajímavé stránky budou dále následovat. V případě, že znáte kvalitní stránku, dějte mi to, prosím, vědět.

www.herold-verein.de

HEROLD, spolek pro heraldiku, genealogii a příbuzné vědy v Berlině

http://cs.wikipedia.org/wiki/Heraldika

Heraldická stránka otevřené encyklopedie Wikipedia

www.heraldica.cz

Klub pro českou heraldiku a genealogii

www.zsru.cz

Zemská stavovská rodová unie

www.zrecr.cz

Zemský registr erbů České republiky

www.atavis-et-armis.info

Neoficiální stránka k tématu: Řád svatého Lazara - ŘSLJ s informarcii o heraldice řádu

Poslední aktualizace dne 25.05.2022

Tato stránka byla stažena za 0.0005 vteřiny.