rodinný erb, založení erbu, hledání, registrace erbů DWR, spolek Herold, církevní heraldika,
znalecký posudek, kompletní erbová plastika, rodokmen, vývod, výklad příjmení, porada

Mikuláš Krejčík z Radimovic

heraldik MdH a akademický malíř
Práce od roku 1990 v oblasti heraldiky

english deutsch český

Kompletní erbová plastika přinese pravou rytířskou romantiku


Středověká kompletní erbovní plastika,
zamek Erbach/Odenwald, Německo.

Kompletní erbová plastika je nově vytvořené slovo, které zde bude vysvětleno. Předem ale dotaz; pro umělecké zobrazení rodinných erbů existují jak známo různé možnosti. Patříte také Vy k osobám, které milují zvláštnosti?

Jak asi víte, vítěz v rytířském turnaji získal zbraně, brnění a koně protivníka. Takovým způsobem rytíři sbírali štíty spolu s přilbicemi, které měli pokrývky a klenoty a pověsili si je jako trofeje na stěny. Tyto artefakty starověké heraldiky můžeme ještě dnes vidět na zámcích a na hradech.

 Kliknete tady pro větší obraz.
Pro detail klikněte na obrázek.

Co si až dodnes vyhrazovala šlechta pro sebe, máte k dispozici nyní i Vy: Váš rodinný erb může být zobrazen jako kompletní erbovní plastika. Je to unikát, který je vytvořen rukou umělce pro Vás. Přilba a štít jsou repliky z plechu v originální velikosti. Štít je malován acrylovými barvami a má lístkové zlato (23 karátů). Přikrývadla a točenice jsou vytvořeny z látky. Klenot má stabilní drátový základ a je formován z lepenky. Klenot je malován acrylovými barvami a má také lístkový kov. Klenot je spojen s přilbou prostřednictvím šroubů.

Dejte si pravou rytířskou romantiku do Vašeho bytu. V případě, že máte vážný zájem o vytvoření kompletní erbové plastiky, můžete si vyžádat individuální nabídku kompletní erbové plastiky. Prosím sdělte mi také, jestli už máte rodinný erb, který může sloužit jako vzor, nebo si také přejete návrh nového rodinného erbu. (K orientaci: cena pro pravou obrazovou kompletní erbovou plastiku je Kč 95.060.)

Nejsem plátcem DPH.

Poslední aktualizace dne 08.04.2018

Tato stránka byla stažena za 0.0022 vteřiny.